Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, il başkanlığı görevinden istifa edip, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı olacağı iddiaları ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, il başkanlığı görevinden istifa edip, Şehitkamil  Belediye Başkan Adayı olacağı iddiaları ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, il başkanlığı görevinden istifa edip, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı olacağı iddiaları ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Özkeçeci, “Ne istifası. Benim böyle bir düşüncem söz konusu değil. Görevimin başındayım. İstifa edeceğimi söyleyenler, parti içinde fitne çıkarmaya çalışanlardır” dedi.
Şehitkamil Belediye başkan adaylığı için ismi kulislerde konuşulan ve il başkanlığından istifa ettiği ve istifa mektubunun cebinde gezdiği iddia edilen Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AYINTAB’a özel açıklamalarda bulundu. Telefon ile kendisine ulaştığımız Özkeçeci, istifa etmediğini ve istifa mektubunun cebinde olmadığını açıkladı.
Yıllardır siyasetin içinde bulunduğunu, her seçim döneminde böyle dedikoduların ve fitnelerin olduğunun altının çizen Özkeçeci, şöyle konuştu: “Ak Parti olarak Gaziantep’te bütün belediye başkanlıklarına talibiz. Benim de adım son günlerde birileri tarafından Şehitkamil Belediyesi için geçiyor. Hatta il başkanlığı görevimden istifa ettiğim ama istifa mektubumla beraber gezdiğim söyleniyor. Bunları hepsi külliyen yalandır. Ne istifası. Benim böyle bir düşüncem yok. Bu yalanları ortaya atanlar parti içindeki birlik ve beraberliğimizi bozmak için çalışan fitnecilerdir.”
Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin bazı yönetim kurulu toplantılarına katılmadığı iddia edilirken Özkeçeci’nin olası adaylığı konusunda istifa dilekçesini cebinde taşıdığı öne sürülüyordu. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin istifa ettiği ve istifa dilekçesini genel merkeze sunmadığı ifade ediliyor. İl Başkanı Özkeçeci’nin temayül yoklamasında da yer aldığı diğer bir iddia konusuyken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Ankara’da Özkeçeci için özel görüşmelerde bulunduğu ve Şehitkamil Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi yönünde çaba harcadığı iddialar arasında yer alıyordu.
Bu iddiaların hepsinin gerçek olmadığı Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin bizzat ağzından yalanlandı.


Ekonomi
19.12.2018

Yorum yap

Diğer Haberler