Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Tahmazoğlu’na ‘oyun oynanıyor’’ dedi. NASIL BİR OYUN?

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Tahmazoğlu’na ‘oyun oynanıyor’’ dedi.  NASIL BİR OYUN?

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin Akkent Cami iskelesinin çökmesi sonucu bir mühendisin hayatını kaybetmesi sonrası verilen tepkilerie ‘’Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na oyun oynanıyor’’ şeklinde cevap verdi. Özkeçeci, Yüksek İnşaat Mühendisi Sait Köse’yi işaret ederek, ‘’Vefat eden inşaat mühendisimiz merhum Adayı Sait Köse'nin tıpkı diğer muhalefet partililer gibi vefat eden inşaat mühendisimiz merhum Korkut Küçükcan üzerinden prim yaparak üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar’’ dedi. Bu açıklama ise akıllara şu soruyu getirdi; Nasıl bir oyun?

ÖZKEÇECİ’NİN BU ÇIKIŞI ÇOK KONUŞULACAK


Gaziantep Şahinbey ilçesinde Akkent Cami iskelesinin çökmesi sonucu bir mühendis hayatını kaybetmişti. Akademik odalar ve kamuoyu bu kazadaki ihmaller üzerinde tartışırken, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, bu olay vesilesiyle Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na oyun oynandığını iddia etti. Kamuoyu böyle kazaların bir daha yaşanmaması için çözüm ararken, Özkeçeci’nin olayı siyasi bir zemine çekmesi de akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

KONU YARGIYA İNTİKAL ETMİŞTİ


Görev süresi boyunca birçok konuda açıklama yapmaktan çekinen Başkan Özkeçeci, İyi Parti il başkanı ile olan diyalogunu da iskele kazasına bağladı. Ardından Yüksek İnşaat Mühendisi Sait Köse’nin aday adaylığını hatırlattı. Suç duyurusu nedeniyle yargıya intikal eden olay hakkında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu savundu. Kamuoyu ise yargıya intikal eden bir konu hakkında il başkanının yorum yapmasının son derece yanlış olduğunu ifade ettiler.


Haber Merkezi
10.12.2019

Yorum yap

Diğer Haberler