AK PARTİ’DE YARIŞ NEFES KESECEK

Ak Parti’de yaklaşan il kongresi öncesi adaylık için bazı isimler ön plana çıkmaya başladı.
AK PARTİ’DE YARIŞ NEFES KESECEK

AMAÇ DİNAMİK BİR KADRO

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisine yeniden dönerek genel başkan olmasının ardından Ak Parti İl Başkanlıkları temsil noktasında çok önemli bir hale geldi. 2019 seçimlerine dinamik bir kadro ile girmek isteyen parti, kan değişimine hazırlanıyor.

 

KULİSLER BAŞLADI 

Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olan ve Ak Parti’nin her seçimde açık ara önde çıktığı Gaziantep’te de hareketli geçmesi beklenen kongre süreci için kulis çalışmaları başladı. Bu kapsamda adayların isimleri ve çalışma ekipleri de siyasi kulislerde dile getirilmeye başlandı.

 

İŞTE O İSİMLER 

Ak Parti İl Başkan adaylığı için adı anılan isimlerde biri Nurettin Özkaya. Özkayanın aday olması halinde Büyükşehir Belediyesi danışmanı Mehmet Erdoğan, Oğuzeli eski Belediye Başkanı Bekir Öztekin, işadamı Emin Hafif ve Ahmet Eviz ile birlikte hareket edeceği kaydediliyor.

 

KAMALI SAHAYA İNER Mİ? 

Bir diğer grupta adı öne çıkan Şahinbey eski İlçe başkanlarından Hayri Kamalı.

Kamalı’ya; Hasan Arıcı, Fuat Cindioğlu ve Erol Maraş’ın destek vereceği gelen bilgiler arasında. Öte yandan Milli Görüş geleneğinden gelen işadamı İrfan Çelikaslan’ında Mehmet Korkmaz, İsrafil Yeşiltaş, Ahmet Doğanın destekleyeceği siyasi kulislerde yer alıyor.

 

İl eski Başkan Yardımcılarından Hakan Aslansoy’un da adaylık için nabız yoklamaya başladığı ileri sürülüyor.  

 


Haber Merkezi
30.07.2017

Yorum yap

Diğer Haberler