Alman gazetecilerden GSO’ya ziyaret

Başbakanlık Türkiye Yatırım ve Tanıtım Ajansı ve merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde hazırlanan program kapsamında Alman medya kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ad
Alman gazetecilerden GSO’ya ziyaret

Başbakanlık Türkiye Yatırım ve Tanıtım Ajansı ve merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde hazırlanan program kapsamında Alman medya kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nu ziyaret etti.

 

Gaziantep’in yatırım ortamının tanıtılması, kültür kenti kimliğinin uluslararası mecralara ulaştırılması, kurumların çalışmaları ve sanayide üretim yapan firmaların yerinde incelenmesi amacıyla gelen Alman gazetecileri ağırlayan Konukoğlu, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Konukoğlu, “Sizleri Gaziantep’te ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her ne kadar sanayi kenti olsa da kültür turizmi Gaziantep’in en önemli değerlerinden birisi. Gaziantep, dünyanın en önemli kültür turizmi merkezlerinden birisidir. Mutlaka Zeugma Mozaik Müzesi’ni ve Karkamış Antik Kentini ziyaret edin” dedi.

 

Gaziantep sanayisinin ihracata yönelik üretim yaptığını ve Türkiye ekonomisine katma değer katarken hedef pazarlara yüksek standartlı ürünler ihraç ettiğini belirten Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Türkiye Avrupa ve Asya arasında köprü görevi üstlenen, lojistik olarak da çok avantajlı bir konumda. Türkiye’de yatırımlar çok doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Gaziantep’in bulunduğu bölge özelinde değerlendirme yapmamız gerekirse, burası yabancı yatırımcıların yatırım yapabileceği her türlü altyapı ve donanıma sahiptir.”


Ekonomi
8.09.2017

Yorum yap

Diğer Haberler