AVM’Yİ DEĞİL KİTAP KAFELER TERCİH EDİLDİ

Gençlere yönelik koruyucu, önleyici, kültürel ve sosyal projelerle geniş alanlar açan Büyükşehir, Alışveriş Merkezi (AVM) yıkıp onun yerine 160 kapasiteli çift katlı otopark üzerine kitap kafe yaptı. “Gençler kitap okusun yaşayan bir meydan olsun, meydand
AVM’Yİ DEĞİL KİTAP KAFELER TERCİH EDİLDİ

Gençlere yönelik koruyucu, önleyici, kültürel ve sosyal projelerle geniş alanlar açan Büyükşehir, Alışveriş Merkezi (AVM) yıkıp onun yerine 160 kapasiteli çift katlı otopark üzerine kitap kafe yaptı. “Gençler kitap okusun yaşayan bir meydan olsun, meydanda kültür, sanat ve sosyal hayat canlansın” diyen bir belediyecilik anlayışını öne çıkartan Büyükşehir, tüm ön yargıları yıktı. Bu kapsamda 100’üncü Yıl Parkı içerisine Türkiye'nin ilk uygulamalı Çocuk Kütüphanesi niteliğini taşıyan Gaziantep Çocuk Kütüphanesi’ni hizmete açan Büyükşehir, bunun yanı sıra yaptığı parklara, kitap kafeler kurdu.

2017-2018 eğitim-öğretim döneminde okullara verdiği kitap, tadilat ve bakım çalışmalarının yanı sıra yaptığı kültür merkezleriyle öğrencilere destek olan Büyükşehir, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) içerisinde öğrenciler için “Kültür Merkezi” açtı. Büyükşehir Belediyesi “Gaziantep Sanat Merkezi Kütüphanesi” hizmet vermeye başladı.

Büyükşehir yaptığı kütüphanelerin yanı sıra, Çınarlı Meydanı, Kavaklık Parkı ve Düztepe Çamlık Parkı içerisine yaptığı kitap kafeleri, eğitim camiasının hizmetine sundu.


Haber Merkezi
9.04.2018

Yorum yap

Diğer Haberler