BAL: İSTİFA HABERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Nurdağı'nda Ak Parti Belediye mesclis üyeliğinden istifa eden Hasan Bal, istifasının çarpıtıldığını belirtTİ
BAL: İSTİFA HABERİNE AÇIKLIK GETİRDİ


BAL: İSTİFAM SAPTIRILIYOR


Nurdağı'nda AK Parti Belediye meclis üyeliğinden istifa eden Hasan Bal, istifasının çarpıtıldığını belirterek,''Bu istifamın AK Parti ve MHP İttifakının Nurdağı Belediye Başkan adayı Ökkeş Kavak ile ilgisi yoktur''dedi. Şahsi sosyal medya hesabından açıklama yapan Bal, iddiaların doğru olmadığını ifade etti. AK Parti ve MHP İttifakının Nurdağı Belediye Başkan adayı Ökkeş Kavak ise, ''Değerli kardeşimiz Hasan Bal'ın istifasını çarpıtmaya çalışanlara en güzel cevabı yine dava arkadaşımız Hasan Bal vermiştir. Kimse aramıza nifak bulaştıramaz'' ifadelerini kulandı.


''ŞAHSİ TASARRUFUMDUR''
Sosoyal medya hesabından istifasının AK Parti ve MHP İttifakının Nurdağı Belediye Başkan adayı Ökkeş Kavak ve partiyle ilgili olmadığını dile getiren Bal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
''İstifa kararımın açıklanması akabinde gerek basında gerekse sosyal medyada konunun içeriği bilinmeden istifa gerekçem Sayın Ökkeş Kavak abibizin adaylığı ile ilişkilendirilmektedir. İstifamın ne sayın Ökkeş Kavak abibizin adaylığı ne de meclis üyeliği sıralaması ile herhangi bir alakası yoktur. Tamamen şahsi tasarrufumdur. Saygı ile duyurulur''


KAVAK: DAVA ARKADAŞIMIZIN İSTİFASI ÇARPITILDI


AK Parti ve MHP İttifakının Nurdağı Belediye Başkan adayı Ökkeş Kavak, seçim öncesi bu tür algı operasyonlarına alışık olduklarını belirterek,''Nurdağı'nda AK Parti'li, MHP'li ve sevgili dava arkadaşlarımızla çoşku içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hasan Bal yıllardır aynı partide beraber siyaset yaptığımız bir kardeşimizdir. İstifası bazı kesimlerce çarptırıldı. Beni aradı ve konunun detayını anlattı. Sosyal medyadan bu algılara gerekli cevabı verdiğini söyledi. Kendisiyle yine aynı davaya hizmet ediyoruz. İstifasına üzüldüm ancak, birlik ve bareberliğimiz daim olacaktır''dedi.
''BU ANLAYIŞLARIN SİYASETTE YERİ YOKTUR''


Siyasetin barış,centilmenlikve etik kurallar içerisinde yapılmasının doğru olduğunu dile getiren Kavak, ''Gösterilen yoğun ilgi karşısında seçimi kaybedeceğini anlayan kesimlerin algı operasyonlarına baş vurması ilkeli siyaset anlayışına yakışmaz. Biz Cumhur İttifakı'na yakışan bir anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Halkımız yaşananları görüyor ve sandıkta cevabı verecektir. Bu tür art niyetli algılar, bizleri kutlu davamızdan döndüremediği gibi birliğimizİ, beraberliğimizi ve bu davaya olan inancımızı bir kat daha güçlendirmektedir.'' ifadelerini kulandı.

 


Ekonomi
22.02.2019

Yorum yap

Diğer Haberler