BAŞKAN ŞAHİN’İN ÇILGIN PROJESİ: MEDENİYET ŞEHRİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Yükselen Gaziantep Vizyon Projeleri” adı altında topladığı projelerin arasından çılgın proje olarak nitelediğ
BAŞKAN ŞAHİN’İN ÇILGIN PROJESİ: MEDENİYET ŞEHRİ

31 Martta yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeler arasında Medeniyet Şehri Projesi’ne ayrı bir parantez açan Şahin, seçim çalışmaları kapsamında gittiği her yerde Medeniyet Şehri’ni anlattı, vatandaşları heyecanlandırdı.  

Cumhurbaşkanına Medeniyet Şehri Projesi’ni anlattığını kaydeden Başkan Şahin, Erdoğan’ın projeyi çok beğendiğini, kendisine “tam benim istediğim gibi, kimlikli şehir” dediğini hatırlattı.

NEW YORK CENTRAL PARK’TAN DAHA BÜYÜK OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:  “Amerika Birleşik Devletleri New York şehrinin Manhattan’da bulunan 3,5 milyon metrekare alanda kurulmuş New York Central Park’tan daha büyük olacak ‘Medeniyet Şehri’ yapacağız. Milli Savunma Bakanlığı’ndan Tugay’ın bulunduğu alanı alacağız, Tugay’ı kaldıracağız, 4 milyon metrekare yeşil alanıyla aileler çocuklarıyla istifade edecek. Gaziantep’in çehresini oluşturan bu topraklara özgü kıymık taşından oluşan evleri, dükkanları olan güzel bir şehir kurulacak. Medeniyet Şehri’nde, hanlarıyla, bahçeleriyle, merkezleriyle Osmanlı’nın zarafeti, Selçuklunun sadeliği, Cumhuriyet döneminin güzelliği hayat bulacak. Antep evlerinin ortasında hayatları, sokaklarda çeşmeleri ve cumba evler vardı. Gazianteplilerin çocukluğunu geçirdiği sokaklar, şimdi buraya Gaziantep Medeniyet Şehri’nde yaşayacak.”


Haber Merkezi
6.03.2019

Yorum yap

Diğer Haberler