BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NDAN MEHMETÇİĞİMİZE SÜRPRİZ ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

Gaziler Diyar’ından Şehitler Diyarına Projesi kapsamında 75.801 kişiyi ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi, anneler günü nedeniyle Çanakkale’de vatani görevini yapan Talip Yılmaz’a Anneler Günü’nde sürpriz yaparak, Mehmetçiğimizi annesi,
BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NDAN MEHMETÇİĞİMİZE SÜRPRİZ ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

Gaziler Diyar’ından Şehitler Diyarına Projesi kapsamında 75.801 kişiyi ecdadıyla buluşturan Şahinbey Belediyesi, anneler günü nedeniyle Çanakkale’de vatani görevini yapan Talip Yılmaz’a Anneler Günü’nde sürpriz yaparak, Mehmetçiğimizi annesi, babası, eşi ve çocuğu ile bir araya getirdi. 

ASKERİMİZİ AİLESİYLE BULUŞTURDUK

Daha önce de Mehmetçiklerimizi aileleriyle bir araya getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Çanakkale’de oğullarının vatani görevini yerine getirdiğini söyleyen Yılmaz ailesini, evlatları ile bir araya getirdik. Talip Yılmaz, sadece annesini babasını değil eşi ve çocuklarını da görerek, hasret giderdi. Bu vatan toprakları için nöbet tutan Mehmetçiklerimizin her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Talip kardeşimize hayırlı teskereler diliyorum” dedi.

SEFERLER BAYRAM SONRASI

Başkan Mehmet Tahmazoğlu Çanakkale seferlerine Ramazan Ayı nedeniyle ara verildiğini belirterek, “Çanakkale’de ecdadımızın yedi düvele karşı vermiş olduğu destansı mücadeleyi yaşatmak için öğrencilerimizi Çanakkale’ye götürüp ecdadımızın mezarlarını ziyaret edip dua etmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimiz böylece bu vatan topraklarının ne kadar zor şartlar altında kazanıldığını yerinde görmüş oluyorlar. Ramazan ayı öncesinde 402. Seferimizi düzenleyerek 75.801 kişiyi ecdadıyla buluşturduk. Seferlerimizi Ramazan Bayramı sonrasında devam ettireceğiz” dedi.

HASRET GİDERDİLER

Mehmetçiğimizin babası Mustafa Yılmaz ziyaret öncesinde oldukça heyecanlı olduğunu belirterek, “Şahinbey Belediyesi bizimle irtibata geçerek Anneler Günü nedeniyle eşimi Çanakkale’ye götürerek oğluyla bir araya getirmek istediklerini söylediler. Bende oğlumun evli olduğunu ve bir de çoğu olduğunu söyledim. Sağ olsunlar hepimizi buraya getirdiler. Oğlumla buluştuk. Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bizi oğlumuzla buluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Vatani görevini Çanakkale de yapan Talip Yılmaz, Şahinbey Belediyesi’nin kendisine yaptığı sürprizden oldukça mutlu olduğunu belirterek, “Anneler Günü’nde böyle bir sürpriz yaptıkları için Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum ve tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Şahinbey Belediyesi sayesinde annemi, babamı, eşimi ve çoğumu görme imkânı buldum. Bu organizasyonda emeği geçen herkesten Allah Razı olsun” dedi.

Mehmetçiğimizin annesi Güneş Yılmaz, Anneler Günü’nde alabileceği en güzel hediyeyi aldığını belirterek,  “Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu bana Anneler Günü’nde en güzel hediyeyi verdi. Böylesi anlamlı bir günde bize oğlumuz ile görüşme imkanı sunduğu için teşekkür ederim.” dedi.

Mehmetçiğimizin eşi Gülnur Yılmaz, eşini görme imkanını kendisine sunan Şahinbey Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Eşim Çanakkale’de vatani görevini yapıyor. Şahinbey Belediyesi anneler Günü’nde bizlere bir araya gelme imkanı sundu. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 


Haber Merkezi
14.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler