BÜYÜKEKŞİ KENDİNİ YIPRATIYOR

BÜYÜKEKŞİ KENDİNİ YIPRATIYOR

Doğru kararlar verebilmek ve DOĞRU STRATEJİ belirleyebilmek için güçlü bir ÖNGÖRÜYE sahip olmak gerekir. Size gelen teklifleri MÜŞTEREK AKIL TERAZİ’sinden geçirmeden değerlendirirseniz kariyerinizde KENTSEL DÖNÜŞÜM yapmak zorunda kalırsınız.

NASIL MI?
Ziylan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüten MEHMET BÜYÜKEKŞİ’yi
Gaziantep,sanayi ve iş dünyası çok yakından tanırdı.
ÇÜNKÜ;
Bir Gaziantepli idi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı, Türk Eximbank, THY, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Kalkınma Ajansı, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve B20 Yürütme Kurulu üyeliği başta olmak üzere birçok ÖNEMLİ görevde bulundu.
Kariyerindeki başarısı, mütevazi kişiliği ve GAZİANTEP ile olan pozitifi ilişkileri ile SİYASETTE dahi ismi her seçimde gündeme gelen önemli bir isimdi;
TAA Kİ GAZİANTEP FK’YA BAŞKAN OLANA KADAR…
İstanbul’da ikamet ediyor ve 1.148 KM uzaklıktaki GAZİANTEP FK’yı sağlıklı bir şekilde yönetemeyeceğini öngöremedi.
Çünkü, Dünyada hiçbir spor kulübünde böyle bir BAŞKAN ve TAKIM ilişkisi yok.
PEKİ NE OLDU?
Başkan takımın başında olmadığı için teknik direktör ile başlayan disiplinsizlik, futbolculara, idarecilere ve hatta tercümana kadar sirayet etti.
HİYERARŞİK düzen kurulamadı. Sportif başarılar bu HANDİKABI bir nebze ötelese de, GÖRÜNEN KÖY klavuz istemiyordu.
DÜŞÜNÜN;
Ankara’da spor çalıştayı yapılıyor ve kulüp başkanları Cumhurbaşkanını ziyaret ediyor. Gaziantep FK’yı bu önemli organizasyon ve ziyarette kulüp müdürü temsil ediyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç başta olmak üzere diğer kulüp başkanlarının Mehmet Büyükekşi den daha az yoğun olduğunu söyleyebilirmiyiz?
HOCA MERDİVEN ATLARSA, CEMAAT BALKONDAN ATLAR misali;5 gün sürecek olan çalıştaya dernek yönetiminden dahi katılan olmadı.
GAZİANTEP SEVDASI söylemiyle takıma destek çağrısı yapan Büyükekşi, bağışlanan 300 bin formayı ihalesiz, şartsız Gaziantep dışında yaptırırken, kent esnafını PAS geçerken, NEREDE GAZİANTEP SEVDASI?’’ dedirtti.

Ligin ilk yarısını sportif direktör olmadan tamamlayan Gaziantep FK, kentte önemli kariyere sahip futbol adamları varken, Fatih İbradı'yi göreve getirdi.

Büyükekşi, kent halkında takım sevgisini oluşturmadan DESTEK isteyince. 2 milyonluk şehirden 1500 mesaj geldi. Bunun 500 tanesini rahat kendisi göndermiştir. Forma satışlarında da homurdanmalar oldu.
Belediyeler dahi sıkıntıya girdi.
Belediye Başkanları, halkın ödediği vergiler ve kişi başına gelen gelirlerle 27 bin forma alırken, yaşamsal alandaki önceliği düşünmeliydi.
Gaziantep FK’ya önce maaşınızı bağışlayın samimiyetinizi görelim!
SONUÇ OLARAK;
Mehmet Büyükekşi’yi Gaziantep FK Başkanlığı ÖNCESİ ve SONRASI olarak iki şekilde değerlendirmek doğru olacaktır.
Önce Gaziantep’in gurur duyduğu önemli bir isim iken, şimdi sürekli yıpranan, hata yapan ve ilerde gelebilecek siyasi tekliflerin önünü kapatan bir strateji izliyor.
TAVSİYEM ŞUDUR Kİ;
Mehmet Büyükekşi Başkan, takıma zaman ayıramıyorsa oturup yeni bir strateji belirlemeli.
ÇÜNKÜ;
İkinci yarı zorlu bir fikstür var ve ilk yarıdaki sportif başarıyı yakalamak zor olacak. Bu nedenle daha da yıpranacak ve bu kez başkanlığı bırakmak zorunda kalacak. Bu yöntem kariyerinde ciddi bir sıkıntı olur.
ANCAK;
Fenerbahçe karşılaşması sonrası, geniş katılımlı bir basın toplantısı yaparak, yönetimde kalarak, başkanlığı başka bir isme devretmesi gerektiğini anlatırsa, bu kent önemli bir ismi kaybetmemiş olur. Çünkü, Büyükekşi, diğer alanlarda başarılı ve kent için önemli bir isim.
BÜYÜKEKŞİ DEVAM EDERSE;
Kendini yıpratır.
Allah aşkına!
İstanbul’dan Gaziantep yönetilmez.
Bu öngörü değil, MÜŞTEREK AKILDAN süzülmüş;
ACI BİR GERÇEKTİR.


Haber Merkezi
15.01.2020

Yorum yap

Diğer Haberler