BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİME DESTEK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında eğitime verdiği desteklerle eğitim hayatına dokundu, yürüttüğü çalışmalarla örnek oldu. Bir taraftan kenar semtlerdeki okulların onarımını yapan Büyükşehir, diğer yandan engelli eng
BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİME DESTEK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında eğitime verdiği desteklerle eğitim hayatına dokundu, yürüttüğü çalışmalarla örnek oldu. Bir taraftan kenar semtlerdeki okulların onarımını yapan Büyükşehir, diğer yandan engelli engelsiz tüm öğrencilere ve ev kadınlarına yönelik açtığı ücretsiz kurslarla fark yarattı. 

4 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı apoletini omzuna takan Fatma Şahin, Gazi şehri bir bütün olarak gördü, kalkınmayı yerelden başlattı. Projelerinde her zaman dezavantajlı gruplara yer veren Şahin ve ekibi, kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde düşündüğünü yerelde hayata geçirmeyi başardı. Açılan kurslarla dezavantajlı gruplar bilgiyle donatıldı, hayat boyu öğrenme sürecine katıldı.


Haber Merkezi
9.04.2018

Yorum yap

Diğer Haberler