Çocuk, Kadın ve Ailenin Desteklenmesini İçeren İşbirliği Protokolü İmzalandı

Çocuk, Kadın ve Ailenin Desteklenmesini İçeren İşbirliği Protokolü İmzalandı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl Müftülüğü iş birliğinde milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek için gerekli çalışmaların yapılması, düzenlenecek eğitim, kurs, seminer, proje vb. faaliyetlerini içeren işbirliği protokolü imzalandı.

Valilikte gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, çocuklar, kadınlar, aile kurumu başta olmak üzere toplumun her kesimi için yapılan tüm çalışmaların çok kıymetli olduğunu belirtti.

Vali Gül, “Daha önce yapılan bir çalışmayı işbirliği protokolü ile biraz daha sistematik şekilde sürdüreceğiz. Kurumların güçlerini birleştirerek koordineli bir şekilde çalışması önemli. Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin yaptığı çalışmalar bu şehrin eksikliklerini gideren çalışmalar. El ele vererek daha iyisini yapacağız. Çocuklar, kadınlar, aile kurumu başta olmak üzere toplumun her kesimi için yapılan tüm çalışmalar çok kıymetli” İfadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehrin milli ve manevi değerlerini giderecek toplumsal huzur ve barışı daha da kuvvetlendirecek bir şehir inşası ile çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Çocuklar, gençler, kadınlar ve aileler için daha güçlü çalışma düşüncesiyle yola çıkılarak projeyi hayata geçirdiklerine dile getiren Şahin, “Belediye olarak Müftülüğün yaptığı çalışmalarda verilecek lojistik destekler, seminerler, kurslar bunlarla ilgili yapılacaklar noktasında daha iyi nasıl koordinasyon sağlarız diye önemli bir çalışmayı başlattık. Biz güçlü bir milletiz. Bizi güçlü millet yapan kuvvetli aile yapımız. Özellikle küreselleşme ile birlikte kentleşme, dijitalleşme bu aile yapımızda bir takım sorunlar yaşatabiliyor. O yüzden kurmuş olduğumuz aile destek merkezinde daha önce aile mahkemeleri ile yaptığımız çalışmada oraya boşanmak için başvuran ailelere verilen desteklerle, sorun çözme kapasitesini arttırarak, sevgiyi, saygıyı, muhabbeti çoğaltarak ve koruyucu önleyici tedbir alarak psikososyal destek, sosyo- ekonomik desteklerle birlikte yüzde 85 boşanmaktan vazgeçip ailenin devam ettiğini gördük” şeklinde konuşmasını sürdürdü.


Haber Merkezi
8.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler