EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Gaziantep’te hedef; 100. yılda 100 hayırsever…
EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Gaziantep Valiliği tarafından Gaziantep Modeli ile başlatılan ‘100. yılda 100 hayırsever’ kampanyasına destekler sürüyor. Kampanya kapsamında Gaziantep’te faaliyet gösteren Oba Makarnacılık ve Hayırsever Erdemoğlu ve Zorkirişçi ailesi, imzaladıkları protokolle kampanyaya destek verdiler.


İMZALAR ATILDI


Valilikte düzenlenen imza töreninde Oba Makarnanın 32 derslikli bir okulun isim hakkına alırken, Erdemoğlu ailesi iki okul, Zorkirişci ailesi ise bir okul yapımı için protokol imzaladı. Kampanya ile 100. Yılda 100 hayırsevere ulaşma hedefleniyor.


GÜL: TEŞEKKÜR ETTİ


Gaziantep Valisi Davut Gül, 100. yılda 100 okul hedefiyle çıkılan yolda Gaziantep’in kadirşinas hayırseverlerine güvendiklerini belirterek, “ Kampanya kapsamında her hafta protokoller yapıyoruz. 100. yılda 100 hayırsever kampanyamıza da bu noktada destek verdiler. İnşallah sonraki nesiller de bugün gösterilen bu hayırseverliği devam ettirirler” dedi.


ÖZGÜÇLÜ: EĞİTİMİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ


Oba Makarnacılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü ve yönetim kurulu üyesi Alpaslan Özgüçlü, ise okul yapılmasına vesile olan Vali Davut Gül’e teşekkür ederek, 100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

ERDEMOĞLU VE ZORKİRİŞCİ DE DESTEK VERDİ


Gaziantep başta olmak üzere Adıyaman, Besni, Van gibi Türkiye’nin bir çok bölgesinde okullar yaptıran Erdemoğlu ailesi Gaziantep Valiliğinin başlattığı kampanyaya destek vererek iki okul yapımını üstlendi. Aynı kampanya çerçevesinde Zorkirişci ailesi de aynı bölgede bir ilkokul yapımı konusunda protokole imza attı. Erdemoğlu ailesinin yaptıracağı Merinos İbrahim Erdemoğlu Anadolu Lisesinin 32 derslikten oluşacağı, Merinos Niğar Erdemoğlu Ortaokulunun da 32 derslik olacağı ifade edildi. Zorkirişci ailesinin yaptıracağı Bedia Mehmet Zeki Zorkirişci ilköğretim okulu da 32 derslikten oluşacak. Lise ve orta okul Protokolü Gaziantep Valisi Davut Gül ile Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu imzalandı. İlkokul protokolü ise Mehmet Zorkirişci tarafından imzalandı.


Ekonomi
27.08.2020

Yorum yap

Diğer Haberler