EN ÇOK SATANLAR ARASINDA YERİNİ ALDI

Saygı Öztürk’ün ‘Alaattin Çakıcı - Siyasette Bürokraside Cezaevinde’ adlı kitabı Remzi Kitabevi'nde çok satanlar listesinde ikinci sırada yükseldi.
EN ÇOK SATANLAR ARASINDA YERİNİ ALDI

Öztürk, kitabında ‘Racon kesen, adalet dağıtan, haraç alan organizasyonlar nasıl oluştu?, Emniyet, Çakıcı'yı yakalayabilmek için neden örtülü ödenek sistemine geçti?, Mahkeme başkanının, “MİT mensubu musunuz?” sorusuna Çakıcı ne dedi?’ gibi daha bir çok sorunun yanıtını ve Alaattin Çakıcı ile ilgili merak edilenleri bu kitabında verdi.
Araştırmacı gazeteci-yazar Saygı Öztürk, mahkeme dosyalarında yer alan telefon konuşmalarını, ifadeleri, Meclis tutanaklarını inceledi, bu kitap için konuşan kişilerin anlatımlarıyla bir araya getirip siyasetteki, bürokrasideki, cezaevindeki Alaattin Çakıcı'nın portresini çizdi.

Emin Çölasan’ın “araştırmacı gazeteciliğin günümüzdeki önderlerinden” dediği Saygı Öztürk, Hürriyet, Sabah, Star ve Sözcü gazetelerinde gündem yaratan haber ve röportajlarıyla Sedat Simavi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği ödülleri dahil olmak üzere değişik meslek kuruluşlarının 30’dan fazla ödülünü aldı.


Ekonomi
8.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler