Erdoğan Kulüp başkanlarını uyardı

Erdoğan Kulüp başkanlarını uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı için Ankara'da bulunan TFF ve Kulüpler Birliği yönetimini kabul etti. Erdoğan'ın kulüp başkanlarına yaptığı uyarılardan en dikkat çekeni, "Bazı konularda benim adımı kullanmayın" oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, TFF ve Kulüpler Birliği ile yürütülen çalıştay ile ilgili Erdoğan'a bilgilendirme yaptı.

 STOPAJ İÇİN ERTELEME İSTENDİ

Kulüp başkanları ise futbolcular ve teknik heyete ödenecek ücretten kesilecek stopaj oranının yüzde 15'ten 40'a çıkarılmasının kendilerini zorlayacağından yakınarak 2 yıl erteleme talep ettiler.

 ERDOĞAN: İSRAF ETMEYİN

Toplantıda harcama limitleri ve yapılandırmalar da gündeme geldi. Erdoğan, "Bizler sizin yanınızdayız. Ama sizler de kaynakları israf etmeyin. Tasarruflu gidin" uyarısında bulundu.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, kulüp başkanlarını uyardı: Futbol yasası konusunda adımı kullanmayın

"MİLLİ TAKIM İÇİN TEŞVİK PRİMİ VERİLMELİ"

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ kulüplerin içinde bulunduğu kriz için devlet desteğinin şart olduğuna dikkat çekti ve bunun teşvik ile çözüleceğini belirtti. Gümüşdağ, milli takıma oyuncu veren kulüplerin teşvik primi alması gerektiğini söyledi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, kulüp başkanlarını uyardı: Futbol yasası konusunda adımı kullanmayın

YABANCI SAYISI DÜŞECEK

TFF Başkanı Nihat Özdemir, kademeli olarak yabancı futbolcu sayısını düşürmeyi planladıklarını ifade etti.

Özdemir, "Biz sicil lisans kurulu kurduk. Orada alınan kararların ve uygulamaların hepsinin arkasında olacağız. Yabancı sayısı sayısı için ilk önce Kulüpler Birliği Başkanı olarak Fikret Orman daha sonra da Mehmet Sepil'den görüş istedik ancak bir dönüş olmadı. Ardından Şenol Güneş'le görüştük. Kendisi bize bir çalışma hazırlıyor. Bu çalışmaya göre bir yol haritası belirleyeceğiz. Kademeli olarak yabancı sayısını düşürmeyi planlıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.


Haber Merkezi
15.01.2020

Yorum yap

Diğer Haberler