“ESKİYE RAĞBET OLSA…” SAVAŞI

GTO’da, önümüzdeki baharda yapılacak seçimlerde 27 Nolu Meslek Komitesi’ne girebilmek için her yolu mubah sananlarla, genç kuşak arasında çok ciddi polemikler yaşanıyor !..
“ESKİYE RAĞBET OLSA…” SAVAŞI

GENÇ JENERASYON BİR ADIM ÖNDE 

Gaziantep Ticaret Odası seçimleri ertelendi ama kulis savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Mimar Mühendis ve Yapı Denetim Firmalarının bulunduğu 27 Nolu Meslek Komitesi, 4 grubun üyelerine hakim olma çabasına tanıklık ediyor. İMO Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün başını çektiği yeni jenerasyon ile her gruba yön vermeye çalışan yaşlı kesimin temsilcisi Rıdvan Köksüzler arasındaki gerilim her geçen gün tırmanıyor. Depremde toplanma bölgesi olan ve mahkeme kararına rağmen inşaat yapılan Metro’nun arkasındaki yer ile ilgili olarak yapılan karşılıklı açıklamalar yeni kuşağın olaylara daha doğru bir bakış açısı getirdiğini ortaya koyuyor.

 

380 ÜYE OY KULLANACAK 

Gaziantep Ticaret Odası seçimleri Bakanlar Kurulu’nun yayınladığı genelge ile ertelenerek 2018 yılı Nisan ayına ertelendi. Yaklaşık 18 bin üyesi bulunan bölgenin en büyük odası olan GTO’da meslek komitelerine girmek temsil açısından oldukça önemli. İşte bu kapsamda 380 üyenin oy kullanacağı 27 Nolu Mimar, Mühendis ve Yapı denetim firması bu yarışta etkin rol oynayacak. 

 

KÖKSÜZLER’E BÜYÜK TEPKİ VAR 

27 Nolu Meslek Komitesi, ekonominin can damarı olan inşaat sektörüne dayandığı için iddialı bir seçim atmosferi var ve bu Nisan ayına kadar devam edecek gibi görünüyor. Seçim kulisinin son derece canlı olduğu 27 Nolu Meslek Komitesi’nde seçime odaklanan 4 gurup var. Bu gurupların en dinamiği halen komitede üye olarak bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk’ün başını çektiği yenilikçi ekip. Ancak GTO başkanlığı seçiminde ağır bir yenilgi alan ve rövanşı vermemek için her yolu deneyen, Rıdvan Köksüler tüm gurupları etkisi altına almaya çalıştığı için büyük tepki görüyor.

 

HUKUKSUZLUĞU SAVUNUYOR 

Geçtiğiz hafta imar planında toplanma alanı olarak görülen mahkemenin iki kez yürütmeyi durdurma kararına karşın, mahkeme kararı yok sayılarak inşaatı devam eden Metro Market’in arkasındaki alanla ilgili hukuksuzluğu savunan Köksüzer’e, Çeliktürk’ten gelen sert ama doğru cevap ile saha daha da ısındı. Yeniliğin ve genç jenerasyonun temsilcisi olan Çeliktürk, haklı çıkışı ile bir adım öne geçti. Ancak, 27 Nolu Komite için kulis çalışmalarının canlılığını Nisan ayına kadar koruyacağı kesin gibi görünüyor. 

 

Halen başkanlığını Şahin Bozbulut, başkan yardımcılığını Mehmet Özdemirler’in yaptığı 27 Nolu meslek komitesinde üye olarak M. Ali Kaçmaz, Burhan Canpolat ve Gökhan Çeliktürk üye olarak bulunuyor.

 


Haber Merkezi
1.10.2017

Yorum yap

Diğer Haberler