Fatura kime kesilecek?

Yerel seçim sürecine 10 belediyenin onunu da kazanma parolasıyla başlayan Ak Parti’de bu hedefin tutmamasının ve 2 belediyenin CHP’ye kaptırılmasının şoku yaşanıyor.
Fatura kime kesilecek?

Ak Parti’de kaybedilen iki belediye başkanlığının faturasının kime kesileceği merak ediliyor.

10’DA 10 HEDEFİ TUTMADI

2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Arabanda 11 bin 263 oy alan Ak Parti’nin başını çektiği Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerinde  8 bin 91 oy aldı ve belediyeyi CHP’ye kaptırdı. Ak parti Karkamış’ta ise aday çıkarmadı ve ittifak kapsamında MHP’li adayı destekledi Cumhur ittifakı adayı 2bin 841 oy aldı ve burada da belediye Ak Parti’den CHP’ye geçti. Cumhur İttifakı 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Karkamış’ta   3 bin 464 oy almıştı. Seçim çevrelerine göre Araban ilçesinden milletvekili Mehmet Erdoğan, Karkamış ilçesinden ise Milletvekili Ali Şahin sorumlu.

Seçimin hemen ardından İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci başkanlığında toplanan Ak Parti İl Yönetim Kurulu seçim sonuçlarının ilk değerlendirmesini yaparken detaylı analiz  ve oy düşüşünün nedenlerinin raporlaştırılması kararı aldı. Kaybedilen iki belediye için detaylı bir araştırma yapılacağı kaydedilirken seçim sürecinde bu iki ilçenin kaybedilmesine zemin hazırlayan hataların belirlenmesi için çalışmaların başladığı öğrenildi. Özellikle Araban’da meclis üyesi aday listesinin yenilgide etkili olduğu görüşü hakim.

 

Haber Merkezi
4.04.2019


Yorum yap

Diğer Haberler