GENÇLİK KAMPLARI 4 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

Şehitkamil Belediye Başkanlığınca öğrencilerin yaz tatilini daha verimli değerlendirmeleri adına  başlatılan  yaz gençlik kampları  büyük ilgiyle devam ediyor.
GENÇLİK KAMPLARI 4 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

Katılımcı öğrenciler arasında sosyal dayanışmayı sağlamak, takım olma  duygusunu pekiştirmek, yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlamak, gelenek ve göreneklerimizi  öğretmek, spor yaptırmak, doğayı koruma bilinci kazandırmak amacıyla organize edilen Şehitkamil Belediye Yaz Gençlik Kampları, büyük ilgiyle devam ediyor. 3 aylık dönemde 4 bin öğrenciyi misafir eden Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı, doğa, tarih, kültür, sanat ve sporu kamp süresince gerçekleştirilen etkinliklerde buluştu.

 

GENÇLERİMİZ HERŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

 

Birbirinden heyecanlı ve keyifli  etkinliklerin gerçekleştirildiği. Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampının yıl boyunca ücretsiz olarak gençlerin hizmetinde  olduğunu  ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2017 yılı yaz gençlik Kamplarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Çocuklarımız, gençlerimiz herşeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Hayata geçirdiğimiz tüm sportif projelerle, spor Okulları ve kamp  çalışmalarıyla gençlerimizi  emin adımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Yaz kamplarında misafir ettiğimiz tüm öğrenci grupları  birbirinden renkli  aktivitelere katılarak  birbirleriyle kaynaşma ve sosyalleşme imkanı elde ediyorlar.  Kamp faaliyetlerine katılan öğrencilerimiz diğer bir yanda da yaz tatillerini dolu dolu  geçiriyorlar. Paydaş kurumlarla iş birliği içerisinde özellikle dezavantajlı bölgelerde eğitim gören öğrenci gruplarını, yine camilerimizde Kur'anı Kerim öğrenen yavrularımızı, spor okullarında ve kulüplerde eğitim gören sporcu kardeşlerimizi kamp alanında etkinliklere dahil ediyoruz. Yaz aylarının başlangıcından bu yana 4 bine aşkın öğrencimiz etkinliklere katıldı. Yıl boyunca faaliyetlerine aralıksız olarak devam eden Gençlik kampımızda, doğa yürüyüşü, paintball, tırmanma duvarı, ip parkuru, pentatlon, Oryantring gibi eğlenceli ve heyecanlı etkinlikler mevcut.  Kontenjanlarımızın el verdiği ölçüde tüm gençlerimizi bu alanda misafir etmeyi arzuluyoruz."


DOĞAYI DAHA YAKINDAN TANIYORLAR


Temel kampçılık faaliyetleriyle katılımcı öğrencilerin doğayı daha yakından tanıdığını ifade eden Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı Liderlerinden Hayri Yılmaz, kamp alanında gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimiz Dülük Tabiat Parkında yer alan Gençlik Kampında doğayı daha yakından tanıyorlar. Yine tabiat parkı içerisinde yer alan antik kentte tarihle buluşuyorlar. Gün boyunca sportif faaliyetlerle katılan öğrencilerimiz geçmişten izler taşıyan oyunlar ve faaliyetlerle adeta geçmişi geleceğe taşıyorlar. Şu ana kadar kampa katılan tüm öğrencilerimizin değerli velilerinden önemli ölçüde memnuniyetle dönüş aldık. Ulaşım, kostüm, yemek gibi temel ihtiyaçların Şehitkamil Belediyemizce karşılandığı Yaz Gençlik Kampları 2017- 2018 Eğitim- Öğretim yılı başlangıcına kadar devam edecek. Bu tarihten  itibaren ise kış dönemi programlarımız başlayacak" ifadelerini kullandı.


Ekonomi
14.08.2017

Yorum yap

Diğer Haberler