İL BAŞKANI KİM OLUR?

İL BAŞKANI KİM OLUR?

Gaziantep siyasetinde son günlerde en çok konuşulan konu ve cevap aranan soru Ak Parti’de yeni il başkanı kim olacak?

Mevcut il başkanı Eyüp Özkeçeci bu konuda doğal olarak hiç yorum yapmadı. Ancak kulislerde ciddi bir hareketlik olduğu da açık bir gerçek.
Gazete olarak son günlerde Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile alakalı haberler yaptık. Sonuçta biz gazeteciyiz ve toplumu diğer konularda olduğu gibi siyasi gelişmeler konusunda da bilgilendirme görevimiz var. Haber yaparken bizim il başkanlığı sürecini belirleme gibi bir amacımız asla olmadı ve olamaz.
Özkeçeci’nin konu olduğu haberler il başkanlığı sürecini nasıl etkiler bilemiyorum. Sonuçta son kararı genel merkez verecektir. Ak Parti genel merkezinin birçok şehirde değişime gitmesi önmeli bir detay olsa da, siyasette 24 saat dahi her şeyi değiştirebiliyor. Süreci bekleyip görmek gerekiyor.
Tabi bu arada ilçe başkanlıkları içinde süreç başladı. Mehmet Yılmaz ve Hasan Teke’nin devam edip etmeyeceği de şuan tam net değil.

HAKAN ASLANSOY OLUR MU?


Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı için birçok kişinin ismi anılıyor. Ancak son günlerde en çok telafuz edilen isim Hakan Aslansoy. Hatta yakın tarihte yapılan görüşmelerde bu isim üzerinde karar kılındığı dahi sesli olarak konuşulmaya başlandı.
Aslansoy, partide daha öncede görev aldı. Dengeleri iyi biliyor. Ancak bazı isimlere yakınlığı handikap olabilir. Diğer yandan başkanlık için adı geçen diğer isimlerin de Ankara’da ciddi kulisler yaptığını öngörürsek, düğümün şuan için çözülecek düzeyde olmadığını söyleyebiliriz.
Ak Parti il teşkilatının genel anlamda ciddi bir değişim yaşaması gerektiği açık bir gerçek. Başkan kim olursa olsun, ilk yapması gereken tabanda tekrar bir heyecan oluşturmak zorundadır. Zira artık genelde olduğu gibi yerel de de muhalefet partileri seslerini yükseltmeye başladılar.

YENİ YILI KARŞILAYACAĞIZ


Zaman su gibi akıp geçiyor ve koca bir yıla daha veda etmeye hazırlanıyoruz. Geride bıraktığımız sürede kent adına sevindirici haberlerde yaptık, üzücü haberlerde. Başarıları ve başarısızlıkları da gündeme taşımaya çalıştık.
Sporda Gaziantep FK’nın tekrar süper lige çıkması en büyük sevincimiz oldu. Diğer yandan ilimizde ekonomik sıkıntılara rağmen gerçekleştirilen fuarlarda istikrarlı şekilde devam etti.
Yine ulusal ve uluslar arası organizasyonlar açısından dolu dolu bir yılı geride bıraktık.
Yeni yılda da yine kentimizin gelimi ve değişimi adına güzel haberler yapmayı ümit ediyorum.
Bu vesileyle başta okuyucularımız olmak üzere tüm Gazianteplilerin yeni yılını kutluyorum.


Haber Merkezi
29.12.2019

Yorum yap

Diğer Haberler