İSLAHİYE GENÇLEŞECEK ÖNCELİK BİLİMSEL KALKINMA

İSLAHİYE GENÇLEŞECEK ÖNCELİK BİLİMSEL KALKINMA

Ak Parti İslahiye Belediye Başkan aday adayı Ökkeş Demir, geçmişte edindiği bilimsel tecrübeleri yerel yönetimlerde hayata geçirmek için siyasete atıldığını ve daha önceki görevlerinde birçok hizmette bulunduğu İslahiye’nin bu açıdan gelişime hazır bir ilçe olduğunu ifade etti.

 

İslahiye’de ciddi bir genç nüfusun bulunduğunu ve ortaya çıkartılması gereken çok önemli tarihi ve ekonomik değerlerinin olduğuna dikkat çekerek; ‘’İslahiye’de genç nüfusu ve kadınlarımızı üretimin içerisine dahil edeceğiz. Önceliğimiz bilisel kalkınma.Hızlı büyüyen ancak düzenli gelişen bir ilçe hedefliyoruz’’ dedi.

 

PROJELERİMİZİ ORTAK AKIL İLE BELİRLEDİK

Aday adaylığını açıkladıktan sonra ekibi ve İslahiye halkıyla birlikte proje istişaresinde bulunduklarını dile getiren Demir, ‘’Ortak akıl anlayışı ile yola çıktık. Soyal yaşamdaki sorunları da bilimsel çalışmalarla kalıcı olarak çözüme kavuşturacağız. Şehir stratejik olarak çok önemli bir noktada. Her açıdan bunu fırsata çevirerek ilçenin yeni vizyonunu belirleyeceğiz.’’diye konuştu.

İSLAHİYE TARIM VE TURİZMDE DÜNYA MARKASI OLMALI

Demir, İslahiye’nin çok verimli topraklara, turizm açısında ise Yesemek gibi bir değere  sahip olduğunu dile getirerek şunları söyledi: ‘’ İslahiye’de tarımsal endüstriyi ivedilikle harekete geçireceğiz. Biber ve üzüme yapılacak bilimsel dokunuşlar ilçeyi dünyan markası yapacaktır.’’

İSLAHİYE ŞEHİRCİLİKTE ŞAMPİYON DEĞİL, EFSANE OLACAK

İlçede ciddi bir genç nüfus var.’’ Diyen Demir, ‘’Ünlü boksör Muhammed Ali şöyle der; ‘’Bir genci yetenekleri şampiyon, ahlakı efsane yapar. Gençlerimizi işte bu şiar ile yetiştirip, ilçe kalkınması katkı sunar hale getireceğiz. İslahiye’yi şehircilikte şampiyon değil, efsane yapma gibi bir hedef ortaya koyuyoruz.’’ İfadelerini kulandı.

RUTİN HİZMETLERİ HİZMET OLARAK ADLANDIRMIYORUZ

Ak Parti’nin yerel yönetimlerde getirdiği anlayışla yol, kaldırım, asfalt ve temizlik gibi çalışmaların hizmet olarak değil, görev olarak tanımlandığına dikkat çeken Demir, şöyle devam etti;  ‘’Ak Parti’de aday olmayı tercih etmemizin nedeni de bu. Allah kısmet ederse, bu anlayışla devralacağımız hizmet bayrağını gelişen çağa uygun hale getireceğiz.’’

 

ÖKKEŞ DEMİR KİMDİR?

Kasım 1973 tarihinde Gaziantep’te doğdu. Lise öğrenimini İslahiye Lisesi’nde, Yüksek Lisansını ise Gaziantep Üniversitesi’nde tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda idareci olarak görev yaptı. 2008 yılında Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 Yılında Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak hizmete başladı. İnsan Hakları ve Avrupa Birliği, Kamu Diplomasisi, Liderlik Yönetimi Eğitimi, Kamu İhale Mevzuatı, Eğitim Yönetimi Planlama, Toplam Kalite Yönetimi, Yerel Yönetimler ve Şehircilik, Strateji Geliştirme, Eğitim Yöneticiliği ve İdari Yönetim, Sivil Savunma Semineri olmak üzere birçok alanda eğitimlere katıldı.


Ekonomi
27.12.2018

Yorum yap

Diğer Haberler