Kendi parasını kazanıyor

Şehitkamil Belediyesinin sunduğu imkanları değerlendiren Nesrin Özusta, bugünlerde kurduğu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Kendine ait işletmesini açan Özusta, “Aldığım eğitimlerle işletmemi açtım.
Kendi parasını kazanıyor

Şehitkamil Belediyesinin sunduğu imkanları değerlendiren Nesrin Özusta, bugünlerde kurduğu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Kendine ait işletmesini açan Özusta, “Aldığım eğitimlerle işletmemi açtım. Artık kendi aile bütçeme katkıda bulunuyorum” dedi.

 

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanımlar Lokali’nde açılan kursa katılan ev hanımı Nesrin Özusta, aldığı eğitimle yapmayı öğrendiği lezzetli pastaları satacağı işletmeyi açtı. Ekonomik özgürlüğünü elde ettiği için kendine olan özgüveninin arttığını dile getiren Özusta, hayatında çok önemli değişimlerin yaşandığını anlattı. İşletmeci olan 3 çocuk annesi Nesrin Özusta, elde ettiği kazanımlarda Şehitkamil Belediyesinin ve ailesinin desteklerinin büyük rol oynadığını ifade etti.

 

KURSTA YETENEĞİMİ KEŞFETTİM

Şehitkamil Belediyesi tarafından açılan kurslara katıldıktan sonra kendini çok daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu hissettiğini kaydeden Nesrin Özusta, “Hayallerimin başladığı yer, Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanımlar Lokali Pastacılık Kursu oldu. Pastacılık kursuna katıldım. Kursta yeteneğimi keşfettim. Pastacılık konusundaki yeteneğimi değerlendirmek maksadıyla küçük bir pasta evi açtım. Şimdi açtığım pasta evini işletiyorum. Artık bir işyerim var. İşletmemde sipariş üzerine kuru pasta, yaş pasta, şeker hamurlu pastalar, kurabiyeler, köfte çeşitleri yapıyorum. Yaptığım ürünleri satarak artık kendi aile bütçeme katkıda bulunuyorum” şeklinde konuştu.

 

KENDİMİ KANITLAMAK İSTİYORUM

Sürekli olarak kendini geliştirmeyi hedeflediğini dile getiren Nesrin Özusta, “Benim ilk dışarı çıkışım, pasta kursuna gitmekle oldu. Otobüse dahi binmeyi bilmiyordum. İlk olarak kursa katıldım. İnsanların benim arkamda olması, ‘yapabilirsin nesrin’ demesi, desteklemesi, beni bu noktaya kadar getirdi. İlkokul mezunuydum. Ortaokul okudum, şimdi de lisede okuyorum. Daha sonra üniversiteyi okuyup, kendimi daha çok geliştirip, daha çok yükselmek istiyorum. Kendimi kanıtlamak istiyorum. Bize sağladıkları imkanlardan dolayı Şehitkamil Belediyemize, Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na, kurs hocalarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Evde oturarak boşa zaman geçiren kadınlara seslenen Özusta, şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyesinin sosyal tesislerini bütün hanımlara öneriyorum. Gitsinler, çok güzel işler, yetenekler, ürünler ortaya çıkıyor. Ben, aldığım eğitimlerle işletmemi açtım. Tüm ev hanımlarının da çok güzel bir şekilde bunu başaracağına inanıyorum. Ev hanımlarımız, sosyal hayata atılsın.”

 


Ekonomi
6.09.2017

Yorum yap

Diğer Haberler