MERALARIMIZ RANT KAPISI OLMAYACAK

CHP Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel Sinan Köyü Organize Besi Bölgesi’ni ziyaret etti.
MERALARIMIZ RANT KAPISI OLMAYACAK

Besicilerin yoğun ilgi gösterdiği ziyarette besiciler yem fiyatlarından yakınırken hükümet politikası ile hayvancılık sektörünün bitme noktasına geldiğinden şikâyet etti. Tuncel ise meraların imara açıldığına dikkat çekerek meraların geliştirilerek besicilerin kalkındırılacağına dair söz verdi.

BESİCİLERDEN TUNCEL’E YOĞUN İLGİ

CHP Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Sinan köyü Organize Bezi Bölgesi’ndeki besicileri ziyaret eden ve besicilerin sorunlarını dinleyen Tuncel, hayvancılık sektörünün kalkındırılması adına çalışmalar yapacaklarına dair söz verdi. Besiciler, yem fiyatlarının yükselmesi ve meraların ticari alana dönüştürülmesi ile hayvancılık sektörünün bitmesi noktasına geldiğinden dert yandı. Besiciler, yaşadıkları sorunların Tuncel’in belediye başkanlında son bulacağına inandıklarını vurgularken, seçimlerde Tuncel’i destekleyeceklerin söylediler.

BESİCİLER YEM FİYATLARINDAN DERTLİ

Sinan Köyü Organize Besi Bölgesi’ndeki ziyarette besicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Tuncel, besicilerin kalkındırılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi. Besiciler, artan yem fiyatlarından dert yanarken, “Hayvancılıkta ana unsur yem ve hayvanın beslenmesini sağlayacak meralardır. Elimizde mera kalmadığı için kendi hayvanlarımıza yedireceğimiz yemi üretme imkânımız kalmadı. Yem fiyatları da buna bağlı olarak yükseldi. Böyle olunca et fiyatları da yükseldi. Vatandaş et fiyatlarının yüksekliğinden yakınıyor ve bu konuda haklılar ancak bu konu bizim elimizde değil. Bu durum, hükümet politikasından ve hayvancılık sektörünün karşı karşıya olduğu sıkıntılardan kaynaklanmaktadır” ifadelerinde bulundular.

DERMAN BELEDİYECİLİĞİ YAPILACAK

Avukat Nesrin Tuncel ise Şehitkamil Belediye Balkanlığı’na seçilmesi durumunda besicilerin yaşadığı sorunların giderilmesi adına ne gerekiyorsa yapacaklarını

dile getirirken, “Meralarımız ticari alana ve konut alanına dönüştürülerek bir rant kapısı haline getirildi. Böyle olunca hayvancılık sektörü ile uğraşan vatandaşlarımız büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldı. Besicilerimizi yaşadığı sorunları biliyoruz. Meralarımızın rant kapısı haline getirilmesine son vermek sureti ile besicilerimiz için ne gerekiyorsa yapacağız. Hayvancılık ve tarım Türkiye’nin olmazsa olmaz sektörlerinden biridir. Ancak en acımasız politikalarla hayvancılıkla ve tarımla uğraşan vatandaşımız bugün büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sorunlara belediye başkanlığımız döneminde son vereceğiz” şeklinde konuştu. Besiciler, Tuncel’i 31 Mart Yerel Seçimleri’nde destekleyeceklerini açıkladılar ve Tuncel’in derman belediyeciliği yapacağına inandıklarını vurguladılar.


Haber Merkezi
4.03.2019

Yorum yap

Diğer Haberler