Milletvekili Koçer, pandemi sürecini değerlendirdi; ‘’Tarihi bir süreçten geçiyoruz’’

Milletvekili Koçer, pandemi sürecini değerlendirdi;  ‘’Tarihi bir süreçten geçiyoruz’’

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, koronavirüs ile mücadele sürecinde Türkiye’nin diğer ülkelere oranla daha az zarar gördüğüne dikkat çekerek, Gaziantep yerelinde ise üretim ve istihdamın sürdürülmesinin önemli olduğunu ifade etti.
‘DÜNYA EKONOMİSİ ETKİ ALTINDA’
Gazetemize ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın önde gelen ticaret merkezlerinde ciddi krizler olduğuna dikkat çekti. Bu süreçte, ABD’nin yüzde 30, AB ülkelerinin de yüzde 20 civarında küçülme yaşandığını hatırlatan Koçer, ‘’Ülkemizde yüzde 10’luk bir küçülme görüldü. Alınan tedbirlerle bu süreci en az kayıpla kapatacağımızı ön görüyorum’’ dedi.
‘’GAZİANTEP İLE GURU DUYUYORUZ’’
Gaziantep yerelinde de değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Koçer, şunları söyledi: ‘’Gaziantep her kriz sonrası önemli çıkışlar yapabilen bir kent. Son dönemde ihracatta en az daralma Gaziantep’te yaşandı. Bu sevindirici bir durum. Bu süreçte çok küçülen firmaların sonradan ciddi ataklar yapması zor. Mümkün olduğunca istihdam ve üretimi korumaya özen göstermeliyiz.’’
‘’DAYANIŞMA VE YERDIMLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR’’
Ülke olarak diğer dünya ülekelri gibi tarihi bir süreçten geçildiğini dile getiren Koçer, ‘’Bu süreçte maske, mesafe ve hijyenden sonra en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, yardımlaşma ve dayanışmadır. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı inşa etmek için herkes kendine düşen görevi yapmalıdır.’’ İfadelerini kullandı.


Ekonomi
2.09.2020

Yorum yap

Diğer Haberler