MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü 28 Mayıs’ta Oğuzeli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile alakalı yayınladığımız haber üzerine açıklama gönderdi. Tarafsızlık ve şeffaf yayıncılık ilkelerimiz gereğince, yayınlanan tüm haberlerde olduğu gibi, söz konusu haberin muhataplarının da cevap hakkı her zaman vardır. Bu nedenle gönderilen açıklamayı aynen yayınlıyor ve takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. 

İŞTE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDRÜLÜĞ’NÜN O AÇIKALAMSI;
‘’İnternet siteniz 28.05.2109 tarihli manşetinde ‘’OĞUZELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE OPERASYON’’ başlıklı haber yazınız yer almıştır. Söz konusu haberde; ilçe milli eğitim müdürlüğüne Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile mali şube ekipleri tarafından operasyon yapıldığı, bir süredir yolsuzluk olayları ile gündeme gelen ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne operasyon yapılarak mali şube ekiplerince geniş bir inceleme başlatıldığı şeklinde gerçeği yansıtmayan ifadelerin yer aldığı tespit edilmiştir.
Söz konusu yolsuzluk iddiası ile ilgili olarak ilçe milli eğitim müdürlüğünce yapılan incelemede herhangi bir operasyon yapılmadığı anlaşılmıştır. Kurumun itibarını ve saygınlığını lekelemesi hukuk kurallarına ve gazetecilik meslek kurallarına aykırıdır.
Kamuoyunun bilgi ve takdirlerine saygıyla duyurulur.’’


Ekonomi
30.05.2019

Yorum yap

Diğer Haberler