Milli Teknoloji Hamlesi gençlere yayılıyor

Milli Teknoloji Hamlesi gençlere yayılıyor

Gaziantep’te “Savunma Sanayinde Dönüşüm” konferansı düzenlendi. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yeni teknolojilerde dışa bağımlılığı azaltmak ve yerli, milli üretimin toplumun tüm katmanlarına yaymak için başlatılan “Milli Teknoloji Hamlesi” çalışmaları yerelde de devam ediyor.

Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta gençlere seslenen Gaziantep Valisi Davut Gül, savunma sanayinin önemine değinerek Milli Teknoloji Hamlesi yolunda gençlere güvendiklerini söyledi.

Gaziantep’in sanayi altyapısı yönünden diğer illere örnek durumda olduğunu vurgulayan Vali Gül, bu minvalde Teknofest’in İstanbul’dan sonra Gaziantep’te düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Konuşmalar sonrasında Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi tarafından savunma sanayinin önemi, çalışma alanları, hedefleri gibi pek çok konuyu içeren sunum öğrencilerle paylaşıldı.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konferans sonunda günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.


Haber Merkezi
14.01.2020


Yorum yap

Diğer Haberler