Müdürlükler bize yakışmıyor mu?

Gaziantep’teki birçok kurum müdürlüklerinde Gaziantepli değil de diğer illerden isimlerin bulunuyor olması Gaziantep’in bürokrasi atamalarındaki aksaklıkları gözler önüne seriyor.
Müdürlükler bize yakışmıyor mu?

Gaziantep’teki birçok kurum müdürlüklerinde Gaziantepli değil de diğer illerden isimlerin bulunuyor olması Gaziantep’in bürokrasi atamalarındaki aksaklıkları gözler önüne seriyor. Bu konuda Gaziantep milletvekilleri başta olmak üzere yetkilileri Gaziantepli yetişmiş ve kalifiye isimleri kurum müdürlüklerine atama yapmaları için göreve davete diyoruz.
GAZİANTEP’İN YETİŞMİŞ İNSANI MI YOK?
Gaziantep’te birçok kurum ve kuruluşlardaki müdürlüklerde Gaziantepli isimler bulunmuyor. Diğer illerden birçok isim Gaziantep’in çeşitli kurum ve kuruluşlarında görev yaparken bu durum, “Gaziantep’te yetişmiş insan problemi mi var?” sorusunu akıllara getiriyor. Ayrıca Gaziantepli kurum müdürlerinin görevlerinden alınıp yerine diğer illerden isimlerin getirilmesi de siyasilerin üzerine büyük bir sorumluluk yüklüyor.
MÜDÜRLER NEDEN BAŞKA İLLERDEN?
Gaziantep’te Gaziantepli olup da kurumlarda görevlerini layıkı ile yerine getiren birçok isim görevlerinden alındı ve yerlerine süreç içinde diğer illerden simler atandı. Gaziantep milletvekilleri bu duruma müdahale etmiyor ve Gaziantep’in yetişmiş insanlarının kurumlardan aforoz edilerek geri plana çekilmelerine seyirci kalıyor. Gaziantepli vatandaşlar, kurumlarda görev yapan müdürlerin Gaziantepli olmasının çok önemli olduğunu belirterek bu konuda siyasilerin gereğini yapmasını bekliyor.
VATANDAŞ TEPKİLİ, “SİYASİLER GÖREVE”
Vatandaşlar, Gaziantep’te birçok yetişmiş isim bulunmasına rağmen kurumlardaki müdürlüklere başka illerden isimlerin atanmasına büyük tepki gösterirken, özellikle merkezi hükümetin hemen her genel seçimde Gaziantep’e bir bakanlık ve Ankara düzeyinde üst düzey görevler vermesine rağmen Gaziantep’in yerelinde kurumlara Gaziantepli isimlerin getirilmemesine yönelik de siyasilere çağrı yapıyor.


Haber Merkezi
4.03.2018

Yorum yap

Diğer Haberler