NURDAĞI KAVAK'A SAHİP ÇIKTI

Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı Ökkeş Kavak, 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerde yaşandığı öne sürülen adaylık yarışının sahte imzalarla çarpıtarak gündeme getirilmesine yazılı bir açıklamayla cevap verdi.
NURDAĞI KAVAK'A SAHİP ÇIKTI

Ak Parti Nurdağı Belediye Başkan aday adayı Ökkeş Kavak, 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimlerde yaşandığı öne sürülen adaylık yarışının sahte imzalarla çarpıtarak gündeme getirilmesine yazılı bir açıklamayla cevap verdi.  Nurdağı’da tüm kesimler tarafından sevilen ve aday olması durumunda rekor bir oy alması beklenen Kavak, ‘’Art niyetli insanların hesabı varsa hakkında hesabı var. Bu çirkin planı yapanlarla geçmişte olduğu gibi bugünde mücadele etmeye alıştık’’dedi.

 

‘SÖZDE TUTANAKTA SAHTE İMZALAR KULANILMIŞ

Sosyal medyada bilinçli olarak paylaşılan sözde tutanakta imzası bulunanların imzalardan haberi olmadığını dile getiren Kavak, ‘’Üzerime atılan suç  çok çirkin. Bayrakları indirip, yakmışız. Böyle çirkin bir algıya kurtuluşumuzun simgesi olan bayrağımızın alet edilmesinden dolayı büyük üzüntü yaşadım. Bu hayali bir kurgu ve çok acemice yapılmış bir algı operasyonudur. Bizlerin ne kadar vatansever olduğunu tüm hemşerilerimiz bilir.’’ diye konuştu.

 

İMZA SAHİPLERİ OLAYI TUTANAKLA YALANLADILAR

Sosyal medyada paylaşılan sözde tutanakta isimleri olan kişilerin yeni bir tutanak tuttuğunu dile getiren Kavak, ‘’O sözde tutanakta ismi bulunan arkadaşlar yeni bir tutanak konuyu yalanladılar. İmzalardan haberleri olmadığını ve bunun apaçık bir algı operasyonu olduğunu kayıt altına almış oldular. Bu saldırılar bizleri ayrıştırmadığı gibi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmiştir. Teşkilatımıza nifak sokmaya çalışanlar emeline ulaşmadı.’’ Dedi.

 

‘’BİZ BU DAVAYA MAKAM İÇİN HİZMET ETMEDİK’’

Ak Parti’nin kurulduğu günden beri partide birçok görevde bulunduğunu dile getiren Kavak, ‘’Biz  AK Parti’de dava için varız. Makam ve mevkileri hiçbir zaman amaç yapmadık. Hiçbir seçimde de görev verilmedi diye küsmedik. Bunu tüm Nurdağılı hemşerilerim bilir. Bugün yapılan algı operasyonları sadece bana değil, parti teşkilatımıza yönelik yapılmaktadır. İlkeli siyaset anlayışımızdan ödün vermeden bu baskılarla geçmişte olduğu gibi mücadeleyi sürdüreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

‘’KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM’’

Şahsını bayrak yakmakla itham eden bu algıların kim veya kimler tarafından oluşturulduğunu tahmin ettiğini dile getiren Kavak şunları söyledi: Konuyla ilgili olarak tüm yasal yollara başvuracağım. İddia  ve varsayım ile şahsımı zan altında bırakan bu olayın peşini asla bırakmayacağım. Ancak Ökkeş Kavak’ı tanıyanlar bilirler ki, biz bugüne kadar kavga siyasetini tercih etmedik. Aday olmadığımız dönemde de Nurdağı’nda rekor oyların alınmasına katkı sağladık.’’

Kavak, tüm kirli oyunlara rağmen Ak Parti’nin Nurdağı’nda yine rekor bir oy ile yeni bir seçim zaferi kazanacağını da sözlerine ekledi.


Ekonomi
22.01.2019

Yorum yap

Diğer Haberler