O bebek annesine teslim edildi

Gaziantep'te çocuğunun hastanede karıştığını ileri süren ailenin iddialarına Ankara Adli Tıp Kurumundan gelen DNA raporu ile çözüme kavuştu. 40 günlük bebek, savcılık kararı ile aileye teslim edildi.
O bebek annesine teslim edildi

Gaziantep'te bir ailenin bebeklerinin karıştığı iddiaları üzerine başlayan tartışmaya, Ankara Adli Tıp Kurumundan gelen DNA raporları son noktayı koydu. Savcılık kararıyla anne ve çocuktan alınan DNA örnekleri uyumlu çıktı. 40 gündür bebeği kabul etmeyen aileye, çocuk savcılık kararıyla teslim edildi. İddiaya göre Gaziantep'in Karşıyaka Mahallesinde oturan Ebru-Harun Dudu çifti ikinci çocuklarının cinsiyetini devlet hastanesinde çekilen ultrason ile öğrendi. Çocuklarının erkek olacağını öğrenen çift, bütün hazırlıklarını buna göre yaptı. Ancak, 3 Haziran'da doğum için özel bir hastaneye giden 25 yaşındaki Ebru Dudu, acil olarak doğuma alındı. 2 kilo ağırlığında ve 46 santim boyunda kız bebeği dünyaya getiren Dudu, 4 gün sonra çocuklarının kız olduğunu fark edince bebeği kabul etmedi. Hastane yönetimi ise bir karışıklığın olmadığını belirterek, bebekten ve anneden DNA örneklerinin alınmasını talep etti. DNA raporları çıktı Olayın başından itibaren çocukların karışmadığını savunan NCR İnternational Hospital Hastanesi yönetimi, DNA raporları ile gerçeği ortaya koydu.

 

NCR Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada, "Hastanemiz gerçeği yansıtmayan bir bebek olayıyla gündeme gelmiştir. Bu olayla ilgili gerekli mercilerden gelen karar hastanemiz lehine sonuçlanmıştır. Ankara Adli Tıptan gelen kararın anne ve bebekten alınan kan örneklerinin uyuştuğu yönünde olup, savcılık kararı ile bebek ailesine teslim edildi” denildi.


Haber Merkezi
20.07.2017

Yorum yap

Diğer Haberler