ŞAHİN’E SAHİP ÇIKMAK

ŞAHİN’E SAHİP ÇIKMAK

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Başkanı FATMA ŞAHİN’İN bir radyo ve YouTube kanalında sarf ettiği cümle bir anda gündeme oturdu.
SORU ŞU İDİ;
CHP'li belediyeler için PKK ve FETÖ benzetmesi yapılmasını nasıl buluyorsunuz?
Aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığını yürüten Şahin’in cevabı ise aynen şöyle idi:
"Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benzetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama BÖYLE BİR İFADEYİ DOĞRU BULMUYORUM."

Bakanlık yapmış ve siyasette önemli öngörüye sahip olan Fatma Şahin’in, Cumhurbaşkanının adı telaffuz edilmeden yöneltilen bu TUZAK SORUYA daha aklı selim bir cevap verecek tecrübesi fazlasıyla var.
Ancak canlı yayın psikolojisi ile SORUYU AMACINA ULAŞTIRAN bir cevap verdi. Elbette Cumhurbaşkanına muhalif olacak bir niyetle söylenmemiştir. Ancak bir söz ağızdan çıkana kadar sizindir. Ağızdan çıktıktan sonra HERKES İŞİNE GELDİĞİ GİBİ SAHİP ÇIKAR.
NİTEKİM;
Açıklamaları yan yana koyduğunuzda sanki Fatma Şahin farklı düşünüyor algısı oluştu.


SONRA NE OLDU?


Fatma hanım sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaparak; "Bir radyo ve YouTube kanalında Sayın Cumhurbaşkanımızın adı anılmadan sorulan soruya verdiğim cevap, sanki Cumhurbaşkanımızın görüşlerine karşı ifadeler gibi yansıtıldı. Konuşmamın tamamı dinlendiğinde asla böyle bir niyetin olmadığı açıkça görülecektir.’’
Muhalefet bu fırsatı iyi değerlendirdi ve Fatma Şahin’e ÖVGÜLER YAĞDIRDI. Adeta açıklamayı pekiştirmek için sosyal medyada ciddi bir etkileşim oluşturuldu.

‘Diğer yandan ‘’BAKANIMIZA SAHİP ÇIKALIM’’ sesleri yükseldi.
İŞTE BEN BURAYA TAKILDIM
Fatma Başkanı muhalefet linç etmiyor. Bilakis övüyor.
İddiaya göre; bu açıklama Cumhurbaşkanımızın görüşlerine karşı ifadeler…
Peki o zaman kime karşı Fatma Şahin başkana sahip çıkacağız?

Gönül isterdi ki; keşke bu talihsiz açıklama yapılmamış olaydı.
Çünkü, Fatma hanım koronavirüs ile mücadele sürecinde Valimiz Davut Gül ile birlikte süreci fevkalade yönetiyor ve Gaziantep maske üretimi başta olmak üzere diğer illere model olacak bir çalışma ortaya koyuyorlar.

ŞU BİR GERÇEK Kİ;
Başkanlar, milletvekillieri ve diğer önemli kademedeki yöneticiler her şeye yetişemez. Doğru yönetim ve karar mekanizması için iyi beslenmeleri gerekir.
Bakan hanım TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ ve belediye başkanı olarak, böyle kritik bir süreçte canlı yayına çıkacaksa ön hazırlık yapılmalıydı. Ben söz konusu yayının tamamını dinledim. Fatma hanımın önünde COVİD 19 vaka sayıları dahi yoktu. Yuvarlak cevaplar verdi.
DİĞER YANDAN UCU AÇIK CANLI YAYINA ÇIKMAK BÜYÜK RİSKTİR.
Konu alınır önce, gerekli rakamsal veriler hazırlanır ve güçlü bir öngörü ile gündem süzülerek olası sorular için aklı selim cevaplar üretilir.
‘Bir musibet bin nasihatten iyidir’’ sözünden hareketle bundan sonra daha dikkatli olunmalı ve bu kent ve yöneticilerimiz böyle kısır döngülerle alınmamalı.
Bir hata olabilir.
Bu hata krize de dönüşebilir.
Mühim olan bu krizi doğru yönetebilmektir.
Bunun için yanınızda ‘ÇOK YAŞA’ diyen değil, ‘SAĞLIKLI YAŞA’ diyenlerin sayısını arttırmalısınız.
BAKIN!
Geçtiğimiz günlerde Şahinbey Belediyesi paket dağıtımında vatandaşların fotolarını paylaştı.
Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci çıkıp, ‘’BİZ İNSANI MERKEZ ALAN, İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN İLKESİYLE HAREKET EDEN BİR PARTİYİZ. Bu dağıtım anlayışını kabul edilemez. Olaya derhal müdahale ettim’’ diyeceğine, ‘’Şahinbey Belediyesi’ne iltifatlar dizdi, vatandaşı rencide eden bu anlayışa ‘AFERİN’ dedi.
DEMEM O Kİ;
Yanlışı yanlışla savunmak yeni bir kriz doğurur.
Fatma Şahin kentimizin yetiştirdiği önemli bir siyasetçi. İlk kadın bakanımız, belediye başkanımız. Kentte hizmet anlamında kazandırdıkları asla inkar edilemez.
Her krizde elbette kentimizin değerine sahip çıkmaya hazırız.
Ama sahip çıkalım diyenlere sormak isterim;
KİME KARŞI SAHİP ÇIKACAĞIZ?


Haber Merkezi
26.04.2020

Yorum yap

Diğer Haberler