Teori bitti sıra uygulamada

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi (GSO- MEM) ile Uluslararası Gıda ve Tarım Örgütü (FAO ) işbirliği çerçevesinde yapılan teorik eğitimlerin ikinci safhası olan ‘İşbaşı Uygulama Eğitimleri’ başlıyor. 
Teori bitti sıra uygulamada

Gaziantep sanayisinin gıda sektörlerine yönelik eleman ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan ve GSO-MEM’de uzman eğitmenler tarafından verilen bir aylık teorik eğitimlerde sona yaklaşıldı.

Gaziantep’te, İş Hayatı ve İstihdamı, Temel Yaşam Becerileri, Meslek Etiği, İş Sağlığı ve Güvenliği,  Gıda Sektöründe Personel Hijyeni, Ambalaj ve Ambalajlama Makineleri, İletişim ve Beden Dili gibi birçok konuda verilen eğitimleri alan 200’e yakın bay ve bayan kursiyerler işbaşı uygulama eğitimlerine hazır hale geldi.

Gaziantep’te gıda sektöründe faaliyette bulunan firmalar,  merkezde eğitim alan kursiyerlere 44 günlük bir staj, işbaşı uygulama imkânları sunacak.

Gaziantep’te 25 gıda firmasında yapılacak işbaşı eğitimleriyle, kursiyerler doğru adreslerde gerçek çalışma ortamında yetişmiş olacaklar.

Bu dönem sonunda firmalar,  çalışmalarını yakında izleme fırsatı bulacakları kursiyerleri kendi bünyelerinde istihdam ederek programın amacına ulaşmasına katkıda bulunacaklar.

Kursiyerlerin firmalar tarafından istihdam edilmesi halinde 3 aylık sigorta primleri ve vergi harçları da karşılanacak.

 


Haber Merkezi
3.10.2017

Yorum yap

Diğer Haberler