Vali Gül; “Kayıt dışında denetimler sıkı bir şekilde devam ediyor”

Gaziantep Valisi Davut Gül, kayıt dışılığın sıfıra indirilmesiyle ilgili gereken tedbirlerin alındığını ve denetimlerin sıkı bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Vali Gül; “Kayıt dışında denetimler sıkı bir şekilde devam ediyor”

Vali Gül, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ni ziyaret ederek esnaflarla bir araya geldi. 82 meslek dalında 42 bin kişinin istihdam edildiği KÜSGET Sanayi Sitesi ziyaretinde esnafları dinleyen Vali Gül, kayıt dışı çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunarak yapılan denetimler neticesinde kayıt dışı çalışan yerlerle ilgili gerekli yasal sürecin uygulandığını söyledi. Kayıt dışına taviz verilmeyeceğinin altını çizen Vali Gül, bu kapsamda denetimlerin hızla devam ettiğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında işverene sağlanan destek ve teşvikle ilgili esnaflarla bir süre sohbet eden Vali Gül, işverenleri ve üretimi desteklemek amacıyla hayata geçirilen istihdam seferberliği ile işverene büyük kolaylıklar sağlandığını ifade etti.

Vali Gül daha sonra Ayakkabıcılar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi esnafı ile bir araya gelerek istek ve talepleri dinledi. Mitaş Makine İmalat Sanayi Ticaret A.Ş’yi de ziyaret eden Vali Gül, şirket çalışanları ile bir süre sohbet ederek kolaylıklar diledi.


Haber Merkezi
5.03.2019

Yorum yap

Diğer Haberler