‘’MAHALLE ESNAFINA ÖZEL AÇILMA OLSUN”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı (GESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU, çağrıda bulundu: “BAYRAMA SON İKİ GÜN KALA YÜRÜYÜŞ MESAFESİNDE PANDEMİ KURALARINA UYARAK, ‘’MAHALLE ESNAFINA ÖZEL AÇILMA OLSUN”
‘’MAHALLE ESNAFINA ÖZEL AÇILMA OLSUN”

Esnaf ve sanatkarların tam kapanma nedeniyle Ramazan Bayramı’na buruk ve sorunlu girdiğini ifade eden Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı (GESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU, 11 ayın sultanı olan ve esnafımız için bereketli bir bayram olan Ramazan ayında pandemi dolayısıyla esnafın tam kapanması nedeniyle çok büyük sıkıntılar çektiğini söyledi.

38 BİN ESNAF MAĞDUR

KÜSBEOĞLU yaptığı açıklamada “Aylardan beri hazırlık yaparak raflarını dolduran bayramlık ve ikramlık satan esnaf ve sanatkarımız başta olmak üzere Türkiye çapında 2 milyonu aşkın ve Gaziantep’te 38bin 400 esnafımızın neredeyse tamamı Ramazan Bayramı’na sıkıntılı giriyor” dedi.

SON İKİ GÜN ESNAF AÇIK OLSUN

Bayramın hemen öncesinde başlayan ve bayramı da içine alan tam kapanma nedeniyle beklenen ciro gerçekleşmediğini ifade eden KÜSBEOĞLU sözlerine şöyle devam etti. “Vatandaşlarımız çocuklarına bayramlık almak için internet alışverişine mecbur bırakılarak fahiş fiyatlarla karşılaşıyorlar. Oysa mahalle aralarında faaliyet gösteren konfeksiyoncu, ayakkabıcı, çantacı gibi küçük esnafımız ile berber ve kuaför esnafımıza bayram öncesi 2 günlük açılma imkanı sağlanırsa esnafımızın ve bayram alışverişi yapılan çocukların yüzü gülerEsnafımız en azından bayramda çocuklarına cep harçlığı verebilir.”


Haber Merkezi
11.05.2021


Yorum yap

Diğer Haberler