Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asiye'ye saldıran pitbullun sahiplerine uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Asiye'ye saldıran pitbull köpeğinin sahiplerini çok net bir dille uyardı. Erdoğan ayrıca Asiye ve babası için atılacak adımları da açıkladı. Erdoğan, ekonomiye ilişkin de önemli açıklamalar yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asiye'ye saldıran pitbullun sahiplerine uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreninde açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Onların kardeşlik anlayışı yok. Bu ülkenin vatandaşına da öyle davranıyorlar. Şanlıurfa'ya gidiyor bir başka yalan söylüyor, Adana'ya gidiyor bir başka yalan söylüyor. Urfa'da, "Belediyeyi bize verin, elektriği size bedava verelim" diyor. Elektriği bedava verme hakkına belediye başkanı sahip mi? Adana'ya gitti. Adana belediyesi CHP'de. Hadi, Adanalı çiftçilerimize bedava elektriği ver. Elini tutan mı var?

BELEDİYELERE ÇAĞRI

Belediyeleri sahipsiz hayvanları sokaktan alacak adımları atmaya çağırıyorum. İşte Asiye yavrumuzun başına gelen. Beyaz Türkler, hayvanlarınıza sahip çıkın.

EKONOMİDEKİ SON GELİŞMELER

Ben ekonomistim. Türkiye'nin gerçekleriyle ilgisi bulunmayan spekülatif bir dalgayla ülkemiz boğulmak istendi. Akla, mantığa, izana, vicdana sığmayan ne senaryoların ortada dolaştırıldığını, ne karanlık hayallerin kurulduğunu hep birlikte gördük mü? Bu süreç boyunca biz çalıştık ve iş zıvanadan çıkınca duruşumuzu ve yeni paketimizi kamuoyuyla paylaştık.

Kur spekülasyonunu bir saatte atıverdik. Ortada bu sert iniş-çıkışların yaşanmasına neden olacak bir şey yoktu.

"SEÇİM 2023'TE YAPILACAK"

Bay Kemal, Meral Hanım, boşuna uğraşmayın; seçim Haziran 2023'te yapılacak. Türkiye bir hukuk devleti olarak gereğini yerine getiriyor. Bu süreçte, ülkemizin yaşadığı sıkıntılar karşısında faizleri artırın, bundan başka çözüm yok diyenler... Bay Kemal ne diyordu? Faizi sıfırlayın, biz de her türlü desteği verelim. Bay Kemal, sen bu aklı kendine sakla. Dün öyle dedin, bugün farklı konuşmaya başladın.

"GENÇLER İLGİNÇ BİR NOKTAYI YAKALAMIŞ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılıştan önce, AK Parti Gaziantep İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Gençlik, ilginç bir noktayı yakalamış. "Gölgelerin üzerimize geldiği en zor zamanlarda güneşin doğuşuna binlerce şahit olduk. Yine haklı çıktı." Bize oy verse de vermese de 84 milyonun her bir ferdini kardeşimiz olarak görüyor, bağrımıza basıyoruz.

Teknofest gençlik size sesleniyorum: Siz farklısınız. Farklılığınızı 2023'e kadar güçlenerek devam ettirmelisiniz.

Kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümünde kanlarıyla, canlarıyla Antep'in savunmasına öncülük eden tüm kahramanları rahmetle yad ediyorum.

Milletimiz sorunlarla uğraşırken muhalefet yangına körükle gidiyor, sorunları istismar ediyor.

Tam kapanma çağrıları altında ekonomimize kontak kapatma zorunda kaldılar. Büyükelçilere mektuplar yazdılar. Ne işiniz var sizin büyükelçilerle? Önce siz ne yaptınız, belediyeleriniz ne yapıyor? Bunu millete anlatın. Her tarafı kanalizasyon götürüyor ama bunlarda bir şey yok.

Ağızlarını her açtıklarında hayırlı bir söz söylemek yerine bu ülkenin tüccarını, hakimini, bürokratını tehdit eden bir genel başkan var. Türkiye'nin üretim yapısına, bu milletin dirayetine güvenmek yerine gittiler çağrıyı 3-5 kendini bilmezin hezeyanlarında ya da otel lobilerinde buluştukları IMF komiserlerinden medet umdular.

TÜRKİYE'NİN DÖVİZ REZERVİ

Göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar banka rezervi vardı. 120 milyar dolara çıktı.


Haber Merkezi
25.12.2021

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler