DAVUTOĞLU İLE DOBRA DOBRA

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ülkenin sıcak gündemine ilişkin Ayıntab Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.
DAVUTOĞLU İLE DOBRA DOBRA

Düşünce özgürlüğünden, Pandemi sürecine, ittifaklardan ekonomiye kadar birçok konuda çarpıcı açıkalamlarda bulunan Davutoğlu, ‘’Korku iklimi düşünce özgürlüğünü yok ediyor’’ dedi.

GAZİANTEP ZİYARETİNDE AYINTAB GAZETESİNİN SORULARI YANITLADI

Gelecek Partisi Gaziantep İl Başkanlığı binasının açılışını yapan ve kentte bir dizi ziyaretlerde bulunan Ahmet Davutoğlu, Ayıntab Gazetesi’nin çözüm önceliğiniz nedir? Sorusunu üç ana başlıkta sırlayarak, ‘’En öncelikli sorun düşünce özgürlüğüdür. Düşünce özgürlüğünün olmadığı yerde her hangi bir şey tartışma imkanı olmaz. Korku iklimi düşünce özgürlüğünü yok ediyor.
Siyasi etik yolsuzluklarla mücadele için önemlidir. Düşünce özgürlüğü öncelik olmakla birlikte siyasi etik ve adalet ve yargı sistemi öncelikli işimiz.’’ ifadelerini kullandı.

PANDEMİ SÜRECİ İYİ YÖNETİLEMEDİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, pandemi süreciyle ilgili soruyu ise, ‘’Süreç iyi yönetilmedi’’ şeklinde cevapladı. Davutoğlu, ‘’Bu süreçlerde halka dürüst davranılmadı. Veriler doğru paylaşılmadı. Aşı temininde şeffaf olunmadı. Bir tek Çin aşısına mahkum olduk. Böyle süreçlerde önce krizi daraltıp yavaş yavaş söndüreceksiniz. Ve normalleşmeye geçeceksiniz. İnişli çıkışlı tedbirler ortaya konuldu. Kesin çözümler konusunda yetersiz kalındı. Kısacası pandemi sürecinde bariz hatalar yapıldı. Esnaf çifti rahatlatışmış olsaydı insanlar eve kapanmaya razı olurdu. Psikolojik olarak yönetemediler, Politika olarak yönetemediler. Yükselen rakamlarda sürecin doğru yönetilmediği ortaya koyuyor.’’ Dedi.

AĞIR BİR MEDYA AMBARGOSU VAR

Ülkede şuan muhalefet karşı ağır bir medya ambargosunun olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, ‘’Ağır bir medya ambargosu var. Ülkenin her yerindeyiz. İl il geziyoruz. Esnaf, sanayici çok zor günler geçiyor. Artık medya üzerinden algılarla süreç yönetilemez durumda. Muhalefet kendini anlatacak mecra bulamıyor.’’ Diye konuştu.

‘’İTTİFAKLAR SEÇİMLERDE ANLAM KAZANIR’’

Son günlerde seslendirilen üçüncü ittifak söylemlerine de değinen Davutoğlu şunları söyledi: ‘’Üçüncü ittifak demek birinci ittifakı kabul etmek demektir. Ben Cumhur ittifakının çok sağlam temeller dayandığını zannetmiyorum. Cumhur ittifakında bir sarsıntı yaşandığında bu ittifak tablosu tamamen değişir. Şuan bizim önceliğimiz partimizin teşkilatlanması hızlı bir şekilde tamamlamaktır. İttifak seçim yaklaştığı zaman anlam kazanır. Tüm partilerle görüşüyoruz. Mesela parlamenter sistemle ilgili görüşlerimiz ortaya koyduk ve bunu partilere götürdük. ‘’

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İLE GÜNDEM DEĞİŞTİRİLDİ

Davutoğlu son dönemin en çok konuşulan konularından İstanbul sözleşmesi için ise şu ifadelere yer verdi: ‘’Sadece Ak Parti değil bütün muhalefet ve STK’lar bu sözleşmeye destek verdi. Türkiye’de aileyi korumak esastır. Ama kadını korumakta esastır. Bu sözleşmenin adı Aileye ve Kadına karşı şiddeti önlemek olmalıydı. Şayet kaygılar varsa giderilmeliydi. Bana göre bu sözleşmenin gündem getirilmesinin amacı merkez bankasındaki başkanlık değişimin üstünün örtülmesi idi. Yoksa sözleşme üzerinde toplumsal uzlaşı yapılarak kaygılar ortadan kaldırılabilirdi.’’


Haber Merkezi
11.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler