EL İNSAF!

Gaziantep ve Mardin’de meydana gelen katliam gibi kazalarda 30’dan fazla vatandaşımız hayatını kaybederken kimileri de eğlencesinden ödün vermiyor.
EL İNSAF!

Bugün art arda gelen kaza haberleri yüreğimizi dağladı. Tarsus-Adana- Gaziantep Otoyolu’nda, bir aracın şarampole devrildiği kazaya müdahaleye gelen park halindeki ambulans ve itfaiye aracına yolcu otobüsü çarparak devrildi.

Başka bir göreve giderken kazayı görüp, yaralılara yardım eden İhlas Haber Ajansı çalışanları Muhammed Abdulkadir Esen ile Umut Yakup Tanrıöver ile birlikte bazı itfaiye görevlerimiz ve sağlık çalışanlarımız da hayatını kaybetti.

Gaziantep’teki kazada en son ölü sayısı maalesef 16’ya yükseldi. İçimizi acıtan kötü haber bununla sınırlı kalmadı. Çok geçmeden bir kaza haberi de Mardin’den geldi. Mardin'in Derik ilçe merkezinde 3 aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi.

Olay yerine polis ve itfaiye ile 112 Acil sağlık ekipleri sevk edildi. Bu sırada Mardin-Derik kara yolundan hızla gelen bir tır kazaya müdahale edenlere çarptı. Kazada can pazarı yaşandı.

Edinilen son bilgilere göre aralarında çocuklarında olduğu 16 kişi hayatını kaybederken, 29 kişi yaralandı. Yaralılardan 8'inin durumu ağır olduğu öğrenildi.

Bu haberler hepimizi yasa boğarken şehrimizde davul zurnalar eksik olmadı. Evet tüm hazırlıklarınızı bugüne göre yaptığınızı anlıyoruz ama bari davul zurna çalmayın.

İlla devletin bu akşam yas ilan edip eğlenceleri yasaklaması mı gerekiyor. Bu şehirde bugün 16 kişi kazadan dolayı vefat etti. Bu insanların yakınları var akrabaları var.

Bırakın hepsini bu insanların ölümüne üzülen on binlerce insan var bu şehirde. Bu insanların yarasına tuz biber olmayın. Biraz insaf..!


Haber Merkezi
20.08.2022

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler