İki garip fotoğraf

Vatandaşların kimi ekonomik sorunlarla boğuşurken kimi de hayatına olduğu gibi devam ediyor. Kimi daha da zenginleşirken kimi gittikçe fakirleşiyor.
İki garip fotoğraf

Bu iki fotoğrafın çekildiği yer Gaziantep... Hayat pahalılığının ve enflasyonun gittikçe yükseldiği, ekonomik sorunların arttığı bu dönemde zengin ile fakir arasındaki uçurum da giderek artıyor. Fotoğrafların birinde vatandaşların uyguna ürün almak için Toprak Mahsulleri Ofisi Satış Noktası önünde kuyruk oluşturdukları görülürken bir başka fotoğrafta da ünlü bir restaurantın içinde vatandaşların kuyruk oluşturduğu görülüyor.

FOTOĞRAFLARDAN ÇIKAN ANLAM

Önümüzdeki temmuz ayında asgari ücrete ve emekli aylıklarına zam yapılacağı söylense de özellikle temel ihtiyaçların pahalılığı herkesi zor durumda bırakıyor. Dar gelirli vatandaşların giderek daha da zorlandığı bu tablo Toprak Mahsulleri Ofisi Satış Noktası önünde çekilen fotoğrafa yansıdı. Ünlü bir restaurantta çekilen diğer fotoğraf da ekonomik olarak böylesine zorlu geçen bir dönemin herkesi eşit oranda etkilenmediğini gösteriyor.


Haber Merkezi
29.03.2022

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler