SERT KONUŞTU…

SERT KONUŞTU…

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep’in en önemli sorunlarının başında Suriyeliler, İşsizlik, Arsa rantları geldiğine dikkat çekerek, ‘’Denetimsizlik, kurulan saadet zincirlerinde vatandaşların duyarsızlığı, Turistik Mekanların sayısının az olması ve fiyat pahalılığı önemli sorun’’ dedi.

GAZİANTEP’İN NÜFUSUNUN % 21’İ SURİYELİ

Sermet Atay, Gaziantep’in ana sorunlarından birinin Suriyeliler olduğunu ve yaklaşık Gaziantep nüfusunun dörtte bir oranında olması nedeniyle Gaziantep’teki ev, arsa, kira ve buna benzer artışlarda etkili rol oynadıklarını ve bunların savaşın bitmesiyle birlikte yurtlarına dönmeleri gerektiğini ve yoksa Gaziantep’in pahalı olan şehirler arasında etkili olduğunu vurguladı.

ARSA VE EV FİYATLARINDA DÖNEN RANTLARDA KİMLERİN PARMAĞI VAR?

Son günlerde Gaziantep’te genellikle İbrahimli-2, Yamaçtepe, Beykent, Kuzeyşehir, Sarısalkım, Büyükpınar (Sam) ve Erikçe bölgelerinde arsa fiyatlarının astronomik bir şekilde yükselmesine değinen MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, “Ankara’da en iyi bir daireyi 3+1’i 700-800 bine alırken Gaziantep’te İbrahimli-2 ve Yamaçtepe’den 1 milyon 250 bin TL’ye satılıyor. 4+1 ve villalar, 6 ile 10 milyon TL arasında satılmaktadır. Bence Gaziantep’in tüm belediyeleri imara fazla arsa açarak, arsa fiyatlarında otokontrol yapabilir” dedi.

BİR ŞİŞ KIYMA KEBABI 65 TL VE ŞOBİYET FİYATI DA 220 TL

Gaziantep’te son günlerde yine en büyük şikayetlerin başında baklava, restaurant ve beyran fiyatlarının da yüksek olduğuna dikkat çeken Sermet Atay, “Geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te bir restauranta gittik. Bir şiş kıyma kebabı 65 TL. Ben şaştım kaldım. Misafirlerimde Gaziantepli değildi. Siz bu şehirde nasıl yaşıyorsunuz dediler. Ayrıca bir ünlü baklavacıdan bir kilo şobiyet aldım. Fiyatı 220 TL. Sorduğumda işçilik, malzeme ve diğer giderlerin fazla olduğunu söylediler.” şeklinde konuştu.

TURİSTİK MEKAN NEDEN AZ?

Gaziantep Türkiye’nin hem turizm, hem gastronomi şehri, hem sanayi şehri, hemde spor şehri olduğunu ve bu nedenle Turistik Mekan sayısının artması gerektiğini ve ayrıca oteller dışında da Turistik Mekanlara ruhsat verilmesi gerektiğini açıklayan MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Turistik Mekan sayısının az olmasından dolayı da şikayetçi olduğunu söyledi.


Haber Merkezi
11.07.2021


Yorum yap

Diğer Haberler