ŞİMŞEK'TEN SANAYİCİLERE ÇAĞRI

Gözler Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde yarın yapılacak seçimlere çevrildi.
ŞİMŞEK'TEN SANAYİCİLERE ÇAĞRI

GAZİANTEP OSB, TÜM OSB'LERE ÖRNEK

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi seçimlerinde bin 200 sanayici, 7 kişilik müteşebbis heyetini belirlemek için oy kullanacak. Mevcut başkan Cengiz Şimşek’in tekrardan başkan olarak seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Şimşek seçime tek aday ve tek liste ile girecek. Sanayicilere çağrıda bulunan Başkan Cengiz Şimşek, yüksek oranda katılım beklediklerini söyledi. Şimşek, Gaziantep OSB'nin çalışmaları ile olduğu gibi seçimle de tüm OSB'lere örnek olacağını vurguladı.

1 MİLYON KİŞİYE EKMEK KAPISI

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) En Fazla İstihdam Sağlayan 10 Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) açıklamıştı. Buna göre Gaziantep OSB, 241 bin 57 istihdam ile Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan Organize Sanayi Bölgesi oldu. Ayrıca toplam 1 milyon kişiye ekmek kapısı oluyor. Gaziantepli sanayicileri kutlayan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, üretmeye ve istihdam yaratmaya devam edeceklerini belirtti.

PROJELER HIZ KESMEDİ

Çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Şimşek, Gaziantepli sanayicilerin su hayalini gerçekleştirdi. Bu proje ile Fırat Nehri’nin suyunu 100 kilometrelik mesafeden Gaziantep Organize Bölgesi’ne getirecek projenin ihalesi yapıldı. Şimşek'in katkıda bulunduğu Düzbağ Projesi sanayici ve iş adamlarından da büyük takdir aldı. Türkiye ekonomisinin Süper Ligi olarak nitelendirilen ISO 500 listesine giren Gaziantepli firma sayısı her yıl arttı. GAOSB 2. kısım sosyal tesislerin yanında 16.329 metrekare inşaat alanlı 4 bloktan oluşan 7 adet müstakil iş merkezi, 2 adet dükkan ve 24 adet ofis içeren OSFİM projesinin ihalesi Mart ayında yapıldı. 4. Çarşı Projesi hayata geçiriliyor. Bu projelerin yanında Cengiz Şimşek'in daha birçok başarılı çalışması ve projesi var.


Haber Merkezi
21.11.2022


Yorum yap

Diğer Haberler