TARİH YAZIYORLAR

OSB VE GSO’YU ZİYARET EDEN ŞAMİL TAYYAR, KENT SANAYİSİNE ÖVGÜLER YAĞDIRDI.
TARİH YAZIYORLAR

Ak Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, Organize Sanayi Bölgesi ve Sanayi Odası başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyareti sosyal medya hesabından değerlendiren ve kent sanayisinin ihracatta Ankara’yı solladığına dikkat çeken Tayyar, ‘’ Boğaz yok, deniz yok, savaş bölgesinin sınırında tarih yazıyorlar’’ ifadelerini kullandı.

ÖNCE OSB BAŞKANI ŞİMŞEK’İ ZİYARET ETTİ

Ak Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar ilk olarak GAOSB Başkanı Cengiz Şimşek ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette kent sanayisine ve OSB’deki çalışmalara övgüler yağdıran Tayyar, ‘’ Gaziantep üreten şehir. Salgını fırsata dönüştüren OSB Başkanı Cengiz Şimşek ve ekibiyle birlikteyiz. 300 yeni tesis devreye girdi, istihdam 45 bin artışla 210 bine ulaştı, 175 ülke pazarına girdiler. Boğaz yok, deniz yok, savaş bölgesinin sınırında tarih yazıyorlar’’ dedi.

İKİNCİ DURAK SANAYİ ODASI OLDU

Tayyar daha sonra Sanayi Odası’nda Meclis Başkanı Adil Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve yönetim kurulu ile bir araya geldi. Tayyar bu ziyaret sonrasında ise, ‘’ 8 milyar dolara yaklaşan ihracatla devler liginde 5.sıraya yükselmenin haklı gururunu yaşıyorlar. Salgın tsunamisine karşı şehri koruyan önemli bir dalgakıran oldular’’ ifadelerine yer verdi.


Haber Merkezi
20.04.2021


Yorum yap

Diğer Haberler